ATEİZM TÜRKİYE

Ateizm Türkiye, Türkiye’de yaşayan ateistler, sorgulayanlar, ateizm hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ya da ateizm ile ilgili nereye bakacağını bilemeyenlere yardımcı olabilmek adına hazırlanmış bir platformdur.

Türkiye gibi mahalle baskısının çok yoğun olduğu bir ülkede çoğu ateist, düşüncelerini paylaşamamakta ya da yalnızca çok yakın çevresiyle bu konularla ilgili konuşabilmekte, tartışabilmektedir. Ateistlerin haricinde aklında soru işaretleri olan dostlarımız da genellikle bu sorulara yanıtları her zaman bulamamakta, internet üzerinde neyi araması gerektiğini bilemeyebilmektedir. Ateizm Türkiye bu ana sorun üzerine kurulmuştur.

Site içerisinde, internet üzerinde yer alan ateizmle ilgili içerikleri belirli bir konsept içerisindeki bilgileri bir araya getirerek tek bir kaynaktan siz sevgili dostlara tüm bu imkansızlıklar içerisinde hem bir bilgi platformu hem de merak edilenlere cevap verme olanağı sunmak amaçlanmıştır. Bu içeriklerin, kafasında soru işaretleri olan dostlarımıza yardımı dokunabileceği gibi bilgi dağarcığını geliştirmek isteyenlere, farklı ve yeni fikirlere açık olanların da ufuklarını genişletebileceği umut edilmektedir. Tüm düşüncelere ve inanışlara eşit mesafede durarak objektif bir bakış açısıyla içeriklerin sunulması esas amaçlardan bir tanesidir. Malesef ateistler içerisinde de tıpkı körü körüne inanan insanlarda olduğu gibi kaynağı belli olmayan, sırf karşı olabilmek adına uydurulmuş bilgiler dillere pelesenk olmuştur. Bu yanlışları da ortadan kaldırmamız gerekmektedir.

Bunların haricinde bilim, felsefe, kültür & sanat vb. içerikleri de bir araya getirerek, kulaktan dolma ve şehir efsanesi bilgi kirliliğinden sıyrılarak güncel, doğru ve gerçek bilgileri sizlere ulaştırabilmek istenmiştir.

Ayrıca sizlerden gelen yazı, makale ya da hikayelerin de yine Ateizm Türkiye içerisinde paylaşılması planlanmıştır. Çevrenizle ya da yakınlarınızla paylaşamadığınız fikirlerinizi, hikayelerinizi, yaşadıklarınızı, soru işaretlerinizi ya da eleştirilerinizi burada yayınlayarak bir nebze de olsa üzerinizdeki yükü atabilir, hafifleyebilirsiniz.

Ateizm Türkiye, bilimin ve rasyonel düşünmenin gücüne inanmakta, tüm inanışlara saygı göstermekte, insanların sömürülmesine, yalan yanlış bilgiler ile kasıtlı olarak toplumun kontrol altında tutulmasına karşıdır. Gelecek nesillere bilimin, sanatın, saygının, hoşgörünün, sağduyunun hakim olduğu bir ülke bırakabilmek umuduyla…

ATEİZM TÜRKİYE PLATFORMU